<a href="https://www.kuchniabazylii.pl/2017/04/koktajl-bananem-awokado/">słodki sok do bananów</a>

Rewolucja w stomatologii

Ostatnie dziesięć lat można zaliczyć jako rewolucję technologiczną w medycynie. Chyba największą rewolucję można dostrzec w branży stomatologicznej. Metody leczenia zostały bardzo mocno udoskonalone. Nie mówimy już aktualnie o procedurach archaicznych zatruwania zęba. Obecnie mamy do czynienia z czymś takim jak Poznań leczenie pod mikroskopem (http://www.dentystabiczyskomurawa.pl/oferta/leczenie-endodontyczne-pod-mikroskopem/). Endodonci, którzy się zajmują leczeniem kanałowym, swoją pracę wykonują z prawdziwą pasją. Ich stomatologiczny świat, który widzą pod mikroskopem to dosyć skomplikowana struktura kanałów zębów.

W sposób tradycyjny, jest to praktycznie niemożliwe. Pozostawienie jednego kanału, który to nie został odnaleziony czy też do końca wypełniony, to bardzo częsty radiologiczny obraz zębów pacjentów. Tego typu sytuacje są naprawdę bardzo częstą przyczyną zapalnych powikłań okostnej oraz także wymagają interwencji. Wiąże się zazwyczaj z leczeniem powtórnym kanałowym. Bardzo ważną rolę w wyznaczaniu długo kanału także spełnia tak zwany endometr stomatologiczny. Jest to urządzenie, które w bardzo dokładny sposób pokazuje narzędzie wprowadzane do kanału przez dentystę, znajduje się przy jego zakończeniu. To umożliwia niewątpliwie wypełnienie dokładne kanałów korzeniowych pod mikroskopem.

Do zalet leczenia kanałowego pod mikroskopem należy niewątpliwie łatwość w odnajdowaniu wszelkich ujść kanałów, także tych, które są niewidoczne gołym okiem. Kolejna zaleta to praca w powiększeniu umożliwia wyjęcie ze złamanego kanału wcześniej w nim kanałowego narzędzia. Co więcej mamy możliwość zakończenia leczenia i to na jednej wizycie. Na sam koniec wspomnijmy także o tym, że leczenie kanałowe pod mikroskopem umożliwia nam poprawę oraz także powtórne leczenie zęba, którego kanały nie zostały poprawnie wypełnione w przeszłości.