Co ze sobą zrobić podczas remontu?

Remont to niezwykle stresujący okres w życiu każdego człowieka. Niezależnie od tego czy remontujemy kawalerkę w bloku, w której ledwo mieści się łóżko i szafa czy też cały, duży dom chcemy, żeby wszystko wyglądało pięknie i poszło szybko i bez problemów. Z remontami niestety różnie bywa. Czasem idą szybko i bezproblemowo, a czasem ciągną się miesiącami.

W pierwszym przypadku najczęściej zaciskamy zęby i po prostu chodzimy do pracy. Zaś po pracy, albo sami chwytamy za pędzel i wiadro z farbą, albo sprawdzamy, jak się spisała ekipa remontowa. Czasem bowiem sami chcemy zrobić remont i mieć wówczas nad nim pełną kontrolę, a czasem po prostu uciekamy z domu na czas remontu, żeby wprowadzić się znów, gdy wszystko jest już piękne i nowe.

Wyprowadzka na czas remontu jest dobra, gdy chcemy go zrobić szybko i sprawnie, a posiadamy dzieci i zwierzęta, które nam to uniemożliwiają. Dzieci kręcące się między malarzami i hydraulikami nie są niczym dobrym. Jeszcze mniej ciekawy jest pies czy kot wkładający pyszczek do wiaderka z farbą. Najlepiej więc rodzinę podczas remontu gdzieś przesiedlić. Wysłać ją na wakacje albo po prostu do dziadków. To sprawi, że remont pójdzie o wiele szybciej. Poza tym dzieci z pewnością się ucieszą, kiedy zastaną swoje pokoje całkiem odmienione – z nowymi meblami i tapetami na ścianach. Kiedy rodzina wyprowadza się z domu na czas remontów oszczędza sobie sporo stresu. O tym też trzeba pamiętać mając na uwadze to, że remont to niezwykle stresujące wydarzenie.