Ile czasu zajmuje remont?

Kiedy zabieramy się za remont niezależnie czy chodzi tutaj o remont małego mieszkania, czy mieszkania większego czy dużego domu zadajemy sobie jedno podstawowe pytanie: ile to przedsięwzięcie potrwa? Bo wiadomo, że z jednej strony chcielibyśmy żeby trwało jak najkrócej bowiem taki remont przewraca życie go góry nogami, ale z drugiej chcemy aby, jeśli już się za to zabraliśmy, było to zrobione dobrze, bo przecież będziemy efekty tych zmian podziwiali przez lata.

Często mówimy sobie, przynajmniej przy małym mieszkaniu, że remont potrwa maksymalnie tydzień. Jakoś to przecież przetrwamy. Jednakże chyba jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żeby remont trwał tydzień. Początkowo niby miało być tylko malowanie, kładzenie tapety czy delikatne przemeblowanie, okazuje się jednak, że coś trzeba dorobić, dokleić, domalować czy dokupić i z pięciu dni roboczych, bo przecież ekipa remontowa nie pracuje w weekend robi się kilka kolejnych dni.

Podobnie jest w dużych mieszkaniach. Tam przeciętnie remont trwa dwa tygodnie. Jednak bardzo często zdarza się, że budowlańcy coś przecięli, uszkodzili, zapomnieli o czymś i też nam się to zazwyczaj przedłuża. Okazuje się, że farba schnie za długo lub, że trzeba pomalować dwa razy, bo jest za jasny kolor, albo bo wybrana farba okazała się być inna niż ta w katalogu w sklepie.

Zaś remont domu? To temat, który przeraża właścicieli takich posesji. On może się ciągnąć nawet kilka miesięcy. Tutaj wszystko uzależnione jest od możliwości finansowych oraz od sprawności ekipy remontowej.