Jak przygotować się do remontu?

Kiedy czeka nas remont czekają nas również przygotowania do remontu, bowiem zmian nie przeprowadza się ot tak. Wymagają one pewnych logistycznych działań, które bywają uciążliwe i zniechęcają nas często na samym wstępie.

Oczywiście wszystko uzależnione jest od skali remontu. Od tego, jak duże to będą zmiany, co remontujemy i jaką powierzchnię. Inaczej bowiem wygląda to w małym mieszkaniu, a inaczej w dużym domu.

W małym mieszkaniu, a tym bardziej w kawalerce, problematyczne jest wyniesienie mebli. Bowiem gdy dysponujemy tylko jednym pokojem najczęściej musimy znieść je albo do piwnicy, albo wynieść na korytarz. Kiedy piwnicy nie mamy, a okolica, w której mieszkamy jest delikatnie mówiąc niepewna musimy czasem meble po prostu wywieźć i to już robi się problematyczne. Innym sposobem jest umieszczenie ich po prostu na środku pokoju i przykrycie folią. Oczywiście w sytuacji, kiedy tylko i wyłącznie malujemy, a nie wymieniamy np. podłogi.

W dużym domu jest o wiele łatwiej manewrować, bo możemy meble przenosić z jednego pomieszczenia do innego i ostatecznie nawet się nie obejrzymy, kiedy wszystkie pomieszczenia będą już odświeżone. Jednakże wymaga to oczywiście o wiele więcej czasu i wysiłku. Remont domu trwa więc o wiele dłużej. Do tego często obejmuje także pomieszczenia, które nie są remontowane, bo kurz i pył roznosimy po całym domu.

Dlatego jeśli przygotowujemy się do remontu to jednym z elementów przygotowań powinno być uzbrojenie się w cierpliwość.