Remontowe rewolucje

Wielu z nas, gdy tylko słyszy słowo remont ma dreszcze i sinieje na twarzy. Okazuje się bowiem, że zmiany w mieszkaniu czy domu moga być prawdziwą rewolucją. Nie tylko dlatwego, że wystrój, do którego byliśmy przyzwyczajeni się zmieni, ale dlatego, że podczas remontu życie staje na głowie. Co więc robić? Jak sobie radzić?Przede wszystkim wszystko trzeba schować, przykryć folią, zabezpieczyć.

Gdy mamy remont, absolutnie nic nie możemy znaleźć i cały czas irytujemy się dlaczego schowaliśmy nasze ulubione ubrania w workach i nie wiemy gdzie je położyliśmy. To, co udało nam się zostawić na wierzchu jest za to całe w pyle i farbie co niestety powoduje nasza irytację.Poza tym, na czas remontu, mamy wyłączoną kuchenkę co oznacza, że nici z domowych obiadów, kolacyjek i innych przekąsek. Gotowanie jest wstrzymane, co oznacza jedzenie na mieście lub jedzenie samych kanapek robionych w pracy.

Wstrzymane jest także życie towarzyskie. Uciekamy z pracy, jak najszybciej, bo wiemy, że musimy sprawdzić w jakim stanie jest dom czy mieszkanie, a gości zapraszać nie możemy. Remont niestety czasem trwa tygodniami więc trwały jest także ten paraliż.Oczywiście gdy remontujemy mieszkanie odbywa się to trochę szybciej niż w przypadku domu.

Remont domu potrafi trwać miesiącami, czasem nawet – niestety – latami. Musimy więc uzbroić się w cierpliwość i być przygotowanym na wszystkie ewentualności. Kiedyś remont się w końcu skończy, a my będziemy cieszyć się wspaniałą, nową przestrzenią mieszkalną. Dlatego trzeba być dzielnym.

.

https://www.budogram.pl/na-fundamentach/ile-kosztuje-postawienie-domu-w-stanie-surowym-zamknietym